Biuro konstrukcyjne

Biuro konstrukcyjne

Witam fanów druku 3D. Prowadzę mały biznes i chciałem sam zaprojektować elementy reklamowe dla swoich klientów, ale jak zobaczyłem na jakich kosztach stoję to się załamałem :)

Proszę o wskazanie firmy zajmującej się i projektowaniem i drukiem 3D jednocześnie!!

Squel

Posty: 18

 
Zajmuję się produkcją i sprzedażą wazonów. Stworzyłem własny pomysł, zleciłem prototyp w http://www.nds-3d.eu. Dostałem później „wydrukowany” wazon i teraz jest już w kategorii premium. Prawdopodobnie będzie hitem sprzedaży. To jest dopiero przyszłość współpracy. Model oczywiście plastikowy (gama ABS i PLA).

Grzegorz_1

Posty: 16

 
Mieliśmy w firmie inżyniera, który projektował w CAD, ale zawsze były później jakieś problemy zgłaszane przez wykonawców (branża motoryzacyjna). Dopiero, jak zleciliśmy to samo w biurze konstrukcyjnym http://www.nds-3d.eu dostaliśmy solidnie wykonaną robotę, za niższą cenę niż wynosi zatrudnienie pracownika. Do tego prototyp plastikowy w metodzie FDM. Już dwa lata podsyłamy im nowe rzeczy i jeszcze nie było kłopotu.

Lux-Mark24

Posty: 20

 
Kupiłem drukarkę 3D, próbowałem samodzielnie coś zaprojektować, ale jeszcze nic mi normalnie nie wyszło (wady techniczne). Dopiero po kontakcie z http://www.nds-3d.eu i odbyciu spotkań dotyczących podstaw konstrukcji maszyn zacząłem myśleć poważnie o tym interesie.

BodyAthletics

Posty: 20

 
Jak zobaczyłem, ile kosztuje licencja na dobry program do projektowania przestrzennego to schowałem głowę w piasek. Ale znalazłem rozwiązanie. Teraz współpracuję z biurem konstrukcyjnym, na zasadach outsourcingu usług. Taniej wychodzi i wiem, że prototypy i modele wykonują profesjonaliści.

xacti

Posty: 19

 
Zajmuję się hobbystycznie, ale już od 10 lat modelarstwem. Ostatnio zleciłem zaprojektowanie modelu samolotu na podstawie moich materiałów firmie www.nds-3d.eu. Naprawdę dobra robota.

Teraz powoli już kompletuję materiały i będę kleił z ich technicznych rysunków.

MShR

Posty: 21

 
Jeżeli chcesz poznać branżę od fundamentów proponuję Ci wybranie się na kurs do biura projektowego. Nauczą się podstaw mechaniki, fizyki, rysunku technicznego. Nawet przed studiami inżynierskimi taki kontakt się przydaje.

truskaweczka123

Posty: 17

 
Chciałem kupić bransoletkę, ale nie ma nigdzie takich kształtów specyficznych, jakich wymagałem. Poszedłem po rozum do głowy i zleciłem projekt specjalistom od druku 3D. Później przekazałem go do faktycznej realizacji. Mam teraz swój produkt na nadgarstku. Każdy mnie pyta skąd :)

Polecam drukowanie 3D!

cinto

Posty: 19